Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir?

Kurumsal bir bakış açısıyla sosyal medya, kişilerin ve kurumların bir arada bulunduğu bir iletişim mecrasıdır. Sosyal medyada herkesin bireysel hesapları olduğu gibi kurumların da resmi hesapları bulunmaktadır.
Geleneksel medyanın aksine sosyal medya, kurumların hedef kitleleri ile iki taraflı ve anında iletişim kurabildikleri bir alandır. Bir televizyon, gazete veya radyoda yapılan reklamlın kitledeki reaksiyonunu ölçmek oldukça zorlaşmışken; sosyal medyada yapılan reklamlar ve paylaşımlar doğrudan kitlenin beğenisine ve tepkisine açıktır. Sosyal medya danışmanınız markanızın tanıtımı ve kitle iletişimindeki en önemli yardımcınızdır.

Bir Marka Neden Sosyal Medya Danışmanlığına İhtiyaç Duyar?

Dijital dünyada varlığını sürdürmek isteyen markalar için kurumsal web sitesi artık tek başına yetersiz kalacaktır. Hedef kitleye daha fazla ulaşabilmek için profesyonel bir sosyal medya yönetimi şarttır. Sosyal medya, markanızın tanıtım faaliyetleri için büyük bir fırsat olduğu kadar aynı ölçüde krizleri de büyütebilir. Bu noktada bir marka, sosyal medyadaki tutumlarını marka imajına uygun bir şekilde yönetmelidir. Profesyonelce hazırlanmış iletişim ve paylaşım stratejileri, fırsat ve kriz yönetimleri gibi önemli noktalarda da profesyonel hizmet alan markalar her zaman bir adım öndedir.
Nasıl ki ürünlerinizin üretiminde, dağıtımında güvendiğiniz belli başlı iş ortaklarınız varsa; sosyal medya yönetiminde de, markanızın imajını oluşturmak ve kitlenizle iletişiminizi sağlamlaştırmak için bu alanda profesyonelce çalışan bir firmayla ortaklık kurmak yararınıza olacaktır.

Kocaeli Kilit Fikir Reklam Ajansı Sosyal Medya Danışmanlığı

Bizler Kilit Fikir olarak, bir marka oluşturma ve büyütmedeki her aşamada müşterilerimizin yanındayız. Dijitalleşen piyasada, sizler için en doğru sosyal medya mecrasını, profesyonel ve etkin bir biçimde kullanıyor, kitle iletişiminizi sağlayarak markanızın büyümesi için çalışıyoruz. Bu noktada müşteri ilişkileri, strateji ekibi ve kreatif ekibimiz sizin için en doğru yol haritasını sizinle birlikte çiziyor.
Siz de markanızın kitle iletişim ve imaj yönetimi çalışmalarını sosyal medyada profesyonel bir şekilde yürütmek istiyorsanız, hemen bizimle iletişime geçin!